Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Wizyta Św Mikołaja i Kominek Świąteczny

Przyszedł do nas Mikołaj!

2012-12-08 Jaselka 5 2012-12-08 Jaselka 7 2012-12-08 Jaselka 8

Wszystkie zuchy wstały wczesnym rankiem wiedząc że to nie bedzie zwykła sobota.  Nie było lekcji w szkole, nie było też typowej zbiórki! Najpierw cała Gromada zamieniła się w grupe koledników, przebranych w piekne aniołki i krakowianki ale była też smierc, diabeł i Pan Twardowski, który co dopiero zlądował z księzyca.  Kolędowaliśmy dla wszystkich rodziców i dzieci szkoły ale przysłuchiwał się nam również św Mikołaj, któremu nasze przedstawienie bardzo sie podobało. Tak był nim zachwycony że znalazł w swoim worku prezenty dla wszystkich. To był tylko początek wrazen bo potem szykowaliśmy się do naszego swiątecznego kominka.

2012-12-08 Jaselka 10  2012-12-08 Jaselka 1  2012-12-08 Jaselka 4

Świąteczny kominek Gromady Krasnoludki

Po wrażeniach jasełkowych i niespodziance mikołajkowej odbył się bardzo specjalny kominek. Zanim doszliśmy do części oficjalnej była wspaniała zabawa i śpiew.  Włączyli się do zabawy rodzice i nasi goscie; zuchy z gromady Świstaki i Złote Jabłuszka z Taunton, które specjalnie przyjechały na tą okazje. Żaden kominek nie odbyłby się również bez harcerzy i harcerek, a przede wszystkim druha Pawła który nam przygrywał tym razem na akordeonie.

Kominek 11

Punktem kulminacyjnym była obietnica zuchowa i uroczyste wręczenie chust nowym zuchom.  Był to bardzo wzruszający moment tym bardziej że chusty były wręczone przez starszych, doświadczonych już zuchów, którzy potraktowali ten zaszczyt bardzo poważnie.

Kominek 16

Potem zostały tylko ciasteczka, herbatka i soczek zanim wszyscy rozeszli się do domu po wspaniałej, pełnej wrażeń sobocie!

Kominek 8 Kominek 5 Kominek 4 Kominek 9

Informacja

This entry was posted on 11 grudnia, 2012 by in 35DH, 4DH, KPH, Krasnoludki, Świstaki.

Archiwum