Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Pamiętne zakończenie roku dla Gromady Krasnoludków w Bristolu

W sobotę 15tego grudnia, cała gromada wybrała się na wycieczkę. Byl to bieg zuchowy zorganizowany na zakończenie sprawności Gwiazdora.

Zuchy próbowały rozwiązać zagadki świąteczne związane z polskimi tradycjami. Szóstkami dzieci śledziły trase szukając żółtych odblaskowych wstążek zawieszonych na drzewach i krzakach.

Wycieczka Gwiazdor 009 Wycieczka Gwiazdor 013

Cztery stacje nawiązywały do cztery głównych tradycji związanych z Św Mikołajem, Wigilią, Pasterką i Świętem Trzech Króli. Trasa nie była łatwa bo trzeba było się wspinać na wysokie i dość strome pagórki, błoto dostarczyło nam też niemało wrażeń! Nie można też zapomnieć o przejściu przez most i zabawę w patyki które przepływały na drugą strone szybciej niż zwykle.

Wycieczka Gwiazdor 009 Wycieczka Gwiazdor 007

Na sam koniec czekały na wszystkich niespodzianki; na początek kakao i herbatniki. Bardzo szybko niektóre zuchy zauwazyły że w międzyczasie ktoś bardzo szczególny nas odwiedził zostawiając duży worek pod drzewem….. był to list od Aniołka i pudełko w którym znaleźliśmy sprawności dla zuchów

“Kochane Zuchy

Przyszła do mnie wiadomość że bardzo staracie się przy zajęciach na sprawność Gwiazdora.  Ciesze się że przy zabawie na zbiórkach i jasełkach poznałyście nasze Polskie Świąteczne tradycje.  W tym worku Druhna znajdzie dla was sprawnoście i dla tych zuchów którzy nie dawno temu dołączyły do gromady, fajne guziczki które możecie zawiesić na guziczek przy mundurku.

Czuj dla wszystkich zuchów i rodziców

Aniołek”

Nie spodziewaliśmy się że razem z Aniołkiem odwiedził nas też Gwiazdor dostarczając….. czekoladki na choinkę!

To była naprawde wielka frajda dla wszystkich, zuchy były zmęczone ale pełne wrażeń…..do następnej przygody w nowym roku!

Gwiazdor Wycieczka 077 Wycieczka Gwiazdor 014 Wycieczka Gwiazdor 010

Informacja

This entry was posted on 30 grudnia, 2012 by in Krasnoludki.

Archiwum