Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Opłatek Parafialny

W niedziele 13 stycznia, jak co roku, na tradycyjnym Oplatku zuchy, harcerki I harcerze rozpoczeli koledowanie. To stary polski zwyczaj ktory harcerstwo probuje kontynuowac we wszystkich osrodkach w Wielkiej Brytanii.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Oplatek rozpoczal sie wspolnym lamaniem sie oplatkiem I zyczeniami swiatecznymi I noworocznymi. Nawet nasze najmlodsze zuchy bardzo wczuly sie w ta okazje. Pozniej zglasly swiatla I z akordeonem I glosnym spiewem koledy ‚Do szopy hej Pasterze’, z Gwiazda I lampionem weszlismy na sale. Byla to bardzo wzruszajaca chwila I wszyscy dolaczyli sie do koledowania.

Chor harcerek przygotowal specjalny punkt programu; koledy w wykonaniu artystycznym, ale jak to zwykle bywa z koledami wszyscy szybko sie dolaczyli I probowali kopiowac wspaniale glosy harcerek….. cala sala byla bardzo rospiewana a na sam koniec, z mala pomoca, zaprezentowali sie nawet sami harcerze!

Potem jak zwykle kanapki I ciasto przygotowane przez SPK no I fanty z bardzo specjalna oferta od jednego z harcerzy, ktory zaproponowal do wygrania ‘wieczor z harcerzem (a wlasciwie z nalesnikami harcerza)’.

Chcemy rowniez podziekowac wszystkim uczestnikom Oplatka za wsparcie koledowania. Wszystkie fundusze zebrane przez nas wspieraja prace wszystkich jednostek zuchowych I harcerskich w Bristolu.

Czuwaj! Czuj!

Informacja

This entry was posted on 20 stycznia, 2013 by in 35DH, 4DH, Krasnoludki, Świstaki.

Archiwum