Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Wielkie Święto dla zuchów i harcerek Hufca Pomorze

W niedziele 20tego stycznia w pobliskim Swindon odbyła się uroczystość 50 lecia Hufca Pomorze. Zuchy z gromady Kransnoludki i harcerki wzieły udział w dniu przepelnionym wrazeniami. Były wspomnienia, podziekowania, łzy radości i dużo planów na przyszłe 50 lat!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


To był bardzo szczególny dzień w czasie którego wspominalismy harcerki i instuktroki które działały na naszym terenie. Bristol ma szczególne miejsce ponieważ to tutaj został ufundowany, przez społeczeństwo polskie w Bristolu, w tym SPK, KPH oraz sympatycy harcerstwa, sztandar Hufca, tutaj był on też poświęcony. W Bristolu działała też pierwsza mieszana gromada zuchów “Lechici” w Hufcu. To był dla nas wielki zaszczyt aby być częścia tego wielkiego święta.

Był też czas na harcerska zabawe i śpiew w czym pomógł nam bratni harcerz z Bristolu!! Bez druha Pawła nie może odbyć się żadną taką uroczystość. Był też wspaniały obiad, ciasto no i olbrzymi urodzinowy tort. Dołączyły do nas dawne hufcowe, harcerki i rodzice.

Sto lat dla całego Hufca!

Informacja

This entry was posted on 28 stycznia, 2013 by in 35DH, 4DH, KPH, Krasnoludki.

Archiwum