Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Dzień Patrona Integracyjnej Szkoły Sobotniej im. Gen. W. Andersa w Bristolu

Jak i wszystkie dzieci i młodzierzy w szkole, nasze zuchy “Krasnoludki” świetnie się popisali zachowaniem oraz pomysłami i ich realizacji w ciekawej wystawie o Drugiej Wojnie Światowej, w dużej mierze koncentrując o wkład Polaków.

Zuchy przyszli na tą okazję w mundurkach i pełnili wartę przy portrecie Generała Władysława Andersa, patrona szkoły.  Na wystawę zaproszeni byli goście honorowe, żołnierze którzy walczyli pod dowódctwem Gen. Andersa oraz seniorzy którzy przeszli wywózki na Sybir, opowiadali o ich przeżyciach i podróży do Anglii.  Dzieci miały mnóstwo pytań i z wielkim interesem je zadawali gościom.  Mieli też okazje zobaczyć medale które przyniósł ze sobą Pan Wacław Domagała.

Informacja

This entry was posted on 7 marca, 2013 by in Krasnoludki.

Archiwum