Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Zakończenie Roku Zuchowy

Dotarliśmy do końca naszego roku zuchowego i uwieczniliśmy to uroczysta zbiórka – kominkiem.  Było wielu gości; przede wszystkim Rodzice i Dziadkowie naszych zuchów ale również pan Wojtek który jest prezesem bristolskiego KPH, druhna Ala Domagała z Jej tatą, Pan Wacław  i Rycerz Bartosz – Sławek Liszka.

Nasi goście dołączyli do nas nie tylko żeby się z nami bawić ale również aby uświetnić ta uroczystość specjalnymi momentami kiedy były wręczone nagrody; a było ich wiele.

Druhna Grazynka spędziła dużo czasu podliczając naszą punktacje bo rywalizacja między szóstkami i w punktacji indywidualnej była zacięta.  Wygrały Skały z ich szóstkowa Daria Pyrc na czele.  Inidvidulanie w ciągu roku wyróżnily się.

1. Megan Kulawik

2. Julia Borowiec

2. Daria Pyrć

3. Julia Wesołowska

3. Mikołaj Mostek

Póżniej przyszło do wręczenia sprawności; dla niektórych naszych zuchów to była ich pierwsza sprawność a wiêc duże przeżycie.  Sprawności Krakowiaka wręczali Druhna Ala ubrana w piękny strój krakowski i jej tata pan Domagała który również wręczył specjalne odznaki grupy tanecznej Malwy i nas trębacz hejnalu krakowskiego, który usłyszeliśmy poraz kolejny w czasie kominka.

Był tez bardzo ważny moment dla wielu zuchów kiedy Druhny wręczały Wilczyki, Słoneczka i Gwiazdki.

Jednym słowem nasze zuchy naprawdę dobrze zapracowaly na te wszystkie wyróżnienia

Oprócz oficjalnych podziękowań skierowanych do Rodziców i Druhen był tez czas na zabawę i śpiew. Jak zwykle nasi harcerze nas nie zawiedli swoją obecnością, a przede wszystkim druh Pawel (z gitarą!) bez którego nie mógłby się odbyć żaden kominek.

Cóż było wesoło, skończył się wspaniały rok i teraz zostały nam już tylko przygotowania do kolonii.

Do zobaczenia we wrześniu!

Informacja

This entry was posted on 15 lipca, 2013 by in 4DH, Krasnoludki.

Archiwum