Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Wigilia Harcerska 2013

Grudzień. Czas na refleksje i podsumowania kończącego sie roku. 15 grudnia w Klubie SPK wszystkie jednostki z Bristolu spotkały się na wspólnej Wieczerzy Pańskiej. Przybyła Gromada Zuchów „Krasnoludki”, Gromada Zuchów „Świstaki”, 35 Drużyna Harcerek “Gdynia” im. Aleksandry Piłsudskiej oraz 4 Drużyna Harcerzy ”Żubry” im. Romualda Traugutta. Przybyli tez rodzice oraz zaproszeni goście. W sumie było nas około 100 osób- tak jak w poprzednim roku.

Na początku Druh Paweł Grabowiecki przywitał wszystkich. Następnie Gromada Świstaki wystawiła Jasełkę. Druh Maciek Olech przygotowywał zuchy na zbiórkach do tej wielkiej chwili. Trzeba przyznać ze zuchy stanęły na wysokości zadania i przedstawienie wypadło znakomicie. Brawo dla całej Gromady! Po przedstawieniu Ksiądz Proboszcz pobłogosławił jedzenie i zasiedliśmy do Wieczerzy. Uszka z czerwonym barszczem, pierogi z grzybami, pierogi ruskie, śledzie przyprawiane na kilka sposobów oraz kilka innych wigilijnych przysmaków można było zjeść. Każdy znalazł coś dla siebie, niech żałują ci co nie przyszli.

Chciałem serdecznie podziękować wszystkim za przybycie. Podziękowania należą się także naszym sponsorom: Polish Market na Kingswood: Sklep „Trzynastka” oraz Sklep „Rodak”. To dzięki im mieliśmy tyle jedzenia na stołach. Pisząc podziękowania nie można zapomnieć o Rodzicach naszych zuchów którzy zrobili pierogi oraz ciasta. Harcerki przyniosły uszka a Harcerz sałatki. Wiele czynników wpłynęło na udaną Wieczerz Wigilijną.

Czuwaj!

Druh Paweł Grabowiecki

Informacja

This entry was posted on 26 grudnia, 2013 by in 35DH, 4DH, Krasnoludki, Świstaki.

Archiwum