Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Kolędnicy w Bristolu

Można sobie zapytać; jaka to zima bez mrozu, jakie to Święta bez kolędników? W Bristolu, nasza zima jest zbyt łagodna i bardzo mokra więc mrozu ani na lekarstwo! Ale Święta… no to inna historia.

20140115_200031

Nasze jednostki harcerskie i zuchowe spędzili swoje Święta Bożego Narodzenia w ciepłym gronie rodzinnym, czy to tu w Anglii, czy w Polsce albo i w innych kątach na świecie. Po powrocie do domu, nieprzerwany okres Świąteczny był kontynuowany w powiększonej grupie, tym razem w gronie parafialnym. W niedzielę 5tego stycznia zebraliśmy się w Domu SPK na Parafialnnym Opłatku gdzie po modlitwie, podzieliliśmy się opłatkiem składając wzajemne życzenia.

Wystąpiły zuchy z Gromady “Świstaków” z pięknie zaprezentowaną tradycyjną jasełką. Był wesoły śpiew i wierszyki; były aniołki, pastuszkowie i trzej królowie; a nawet pod koniec przyszła do dzieciątka Jezusa para krakowska, ktora zatańczyła ulubionego Krakowiaka. Podczas entuzjastycznego brawa, zuchy zeszły z sceny i dołączyły do 4tej drużyny harcerzy, 35tej drużyny harcerek i gromady zuchów “Krasnoludki” którzy przygotowywali wspaniały wybor kolęd. I tak zaczeliśmy nasze kolędowanie, w rodzinnym gronie parafialnym, do którego dołączyli członkowie głównego rządu SPK Ltd, więc był bardzo wesoły nastrój Świąteczny pomiedzy wszystkich chętnymi kolędnikami.

Konynuowalismy nasze kolędowanie później podczas czterech wieczorów, i mimo ulewy i zimnych wieczorów, uzbrojeni latarniami i piękną gwiazdą w której tuliła się stajenka, wyruszyliśmy w droge do polskich rodzin które nas przyjeli bardzo serdecznie. Gościli nas słodyczami i pysznymi ciasteczkami. Jesteśmy im również wdzięczni za poparcie finansowe naszej działaności w Bristolu.

Druhna Grażynka

Informacja

This entry was posted on 23 stycznia, 2014 by in 35DH, 4DH, Krasnoludki, Świstaki.

Archiwum