Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Półkolonia 2014!

Po dwuletniej przerwie w niedziele zakończyła się półkolonia Hufców „Pomorze” i „Szczecin”. Trwała ona od piątku 20 czerwca właśnie do niedzieli. Niespełna trzy dni wyśmienitej zabawy i przedsmak zbliżających się wakacji.

DSC_0275

Osiemnaścioro zuchów w trakcie półkolonii przeszło wraz z miśkiem Wojtkiem żołnierzem, kapralem, 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, w drugim Korpusie gen. Andersa cały szlak bojowy tej ze kompanii przez Irak, Syrię, Palestynę, Egipt i Włochy (tak tez nazywały się nasze szóstki). Przez ten czas poznaliśmy rożne zwyczaje Wojtka, zachowanie, oraz jego interesujące przygody.

Miedzy innymi nauczyliśmy się budować tamę na wodzie aby złapać ryby (fantastyczna zabawa dobrze ze było ciepło), poprawialiśmy swoja zwinność pokonując tor przeszkód, ect. Zuchy wyśmienicie potrafiły zbudować portret Wojtka (oczywiście tylko z dostępnych w lesie materiałów).

Podsumowaniem naszej półkolonii była inscenizacja bitwy pod Monte Cassino. Odbyła się ona w niedzielne popołudnie ok godz 14-stej. Najpierw musiały zuchy znaleźć pociski artyleryjskie zrzucone z zampolitów w lesie, a następnie zdobyć wzgórze bronione prze Niemców. Zabawy była przednia i mokra!! O godzinie 15.00 nastąpiło uroczyste zakończenie półkolonii i wręczenie zuchom sprawności misia Wojtka.

Wielkie podziękowania należą się komendantowi półkolonii druhowi Aleksandrowi Szwagrzakowi za organizacje całej trzydniowej zabawy. Niektóre zuchy miały dzięki temu przedsmak tego co je może spotkać na ich pierwszej w życiu kolonii, już za niespełna cztery tygodnie.

Wszystkie dzieci zgodnie chcą się spotkać za rok!!

Informacja

This entry was posted on 2 lipca, 2014 by in Świstaki.

Archiwum