Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Dzień Zucha

Każdy z nas ma swój dzień, czy to imieniny, czy urodziny; zuchy z Hufców „Pomorze” i „Szczecin” też mają swój dzień, wspaniały Dzień Zucha!

Dzien Zucha 12

W niedzielę 22-ego czerwca przyjechaliśmy do Slough pełne oczekiwan przygody i zabawy zuchowej. Nawet pogoda nam dopisała jasnym ciepłym słoneczkiem! Przyjechałyśmy z totemami na Msze Św w Polskim Kosciele. Zuchy z zaszczytem stali przy totemach gromad. Po Mszy Św zaczeła się procesja Bożego Ciała z Najświętszym Sakramentem; prowadzona przez krzyż, a za krzyżem totemy zuchowe, zuchy, ministranci, dzieci sypiące kwiatki w ubrankach pierwszej komunii oraz strojach narodowych. Ta barwna procesja szła naokoło kościoła zatrzymując się przy czterech ołtarzach; przy których ksiądz się modlił, wyczytał Ewangelie i pobłogosławił uczestników. Procesja skończyła się przy harcerskim ołtarzu; na tle typowo polskiej tkaniny ludowej, wisiał srebrny krzyż harcerski; totemy zuchowe staneły po obu stronach ołtarza. Wracając do kościoła, Ksiądz zakończył modliwę, i my wyruszaliśmy się w drogę do Klubu Stowarzyszenia Polskiego.

Piękny teren nas przywitał; szerokie boisko usianne drzewami które przy jasnym słońcu umożliwiło przyjemny cień. Zaczeliśmy naszą przygodę w kole, jak na naszych zbiórkach, tylko tym razem było nas o wiele więcej, i do tego niektóre nieznane twarze! Druhna Wanda Petrusewicz-Allen, Hufcowa Hufca „Pomorze” serdecznie przywitała wszystkie zuchy i wodzów, życząc wspaniałej, niezapomniałej zabawy. Następnie, Druhna Iza Stacey, koordynator i organizator dnia, zaproponowała żebyśmy w cieniu, przed zabawą zjedliśmy swoje kanapki i pyszne smakołyki przyszykowane przez rodziców; aby uspokoić głód i nabyć dużo energii na gry zawodowe.

Zuchy były podzielone na dwie grupy; jedna starszych zuchów i druga młodszych a później jeszcze na dwie drużyny i zaczeliśmy ulubioną gre „Dwa Ognie”. Oprucz eliminowanie przeciwników to była okazja do poznania nieznanych zuchów i rozpocząć nową przyjaźń.

Następnie, podzielone na sześć szóstek, wróciliśmy na sale gdzie Druhna Iza miała trzy zadania; wymyśleć nazwę szóstki, zrobić chorągiewki do kibicowania i mankiety identyfikacyjne. Szum dyskusyjny rozpowszechniał się po sali, i pracowite zuchy wykonywały zadania. Nasze szóstki stały się: Gepartami, Fajerwerkami, Tarantulami, Dwa Ognie, Lisami i Tygrysami. Nadszedł czas rozpocząć konkurs. Szóstki przeszły po siedmiu stacjach rozproszonych po całym terenie zewnącz klubu. Na każdej stacji było inne wyzwanie; mieliśmy konkurs rzut kaloszem, strzelanie do kosza, zbieranie gwiazd, rzut do celu, bieg z przeszkodami, przejście jak najdalej po wyspach i wyścigi na „space hopper”. Przy każdej stacji była okazja aby za pomocą swoich umiejętności i współpracy, zebrać jak najwięcej punktów. Mimo gorąca zuchy z zapałem bardzo się starali przy wykonaniu wszystkich zadań. Ostatnia część konkursu był turniej Dwa Ogni miedzy szóstkami, i dodatkowe punkty dla zwycięzcy. Po tych emocjach, troche czasu żeby odetchnąć; uspokoić pragnienie i przebrać się w mundurki na kominek.

Pogoda dalej dopisywała więc usiedliśmy w dużym kółku na boisku; zuchowy śpiew, okrzyki i radosny śmiech szerzył się po terenie. Oh było tak wesoło tańczyć i śpiewac przy akompaniamencie Druhny Izy, która przygrywała nam na gitarze. Podczas kominku każdy zuch i wódz dostał pamiątkową odznakę Dzień Zucha 2014 w kształcie gwiazdki a szóstka Lisy wygrała konkurs zdobywając aż 251 punktów!! Każdy zuch w Lisach dostał w nagrodzie mały srebrny puchar.

Czas tak szybko przeleciał i musieliśmy kończyć nasz kominek, i zakończyć naszą fantastyczną i nadzwyczajną wspólną zbiórkę. KPH (Koło Przyjaciół Harcerstwa) Slough jak zwykle przyszykowali nam pyszny podwieczorek, smaczne ciasteczka i soczki za które byliśmy wdzięcznii. Niestety, wnet trzeba było się pożegnać i wracać do domu. Było tyle do opowiedzenia rodzicom, no i pochwalić się naszą odznaką. Za cztery tygodnie znów się zobaczymy, tym razem na kolonii, albo na Dzień Gości…!

Grażyna Kowalewska

Information

This entry was posted on Lipiec 4, 2014 by in Krasnoludki.

Archiwum