Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Obóz Hufca Pomorze 2015 – Róża Wiatrów

Tego roku nasz hufiec miał swój obóz na zlocie okręgu wraz z harcerkami I harcerzami z całej Wielkiej Brytanii. Nazwa zlotu harcerek brzmiała ‘Zawisza’ czyli rycerz z dawnych lat który stawiał honor ponad życie i nigdy nie złamał swego słowa, taka postawa nie jest łatwa dlatego na nazwę naszego obozu wybrano ‘różę wiatrów’ gdyż jest to przedmiot który ma pomóc harcerką odnaleźć tę właściwą drogę w życiu. Na tej drodze potrzebne też nam są niezbędne cechy więc aby harcerki mogły je lepiej zrozumieć stały się one nazwami naszych zastępów: zaradność, wiara, siła oraz pomysłowość.

11950789_10153224093640857_847297626_n

Nasz obóz zaczął się dla większości z nas wstaniem bardzo rano gdyż na terenie zlotu byłyśmy już około 9 godziny, to także oznaczało że miałyśmy przewagę w stawianiu naszego sprzętu i jakimś cudem namioty, kuchnia, hangar oraz nasze prycze już do wieczora były gotowe. Harcerki poradziły sobie także świetnie z budową bramy oraz pilnowania aby nasz teren wyglądał czysto w razie wizyty ciekawskich.

Po ukończeniu budowy następne dwa dni zostały wypełnione przez obozowe zajęcia oraz rozpoczęcia zlotów „Zawisza” oraz „Odwaga”. Były to dwie bardzo fajnie uroczystości kończone ogniskami z ich uczestnikami. Atmosfera była niesamowita pomimo deszczu i wiatru gdyż każdy nie mógł się już doczekać kolejnych dni. Nasze zajęcia obozowe w te pierwsze dni miały na celu przedstawić i wytłumaczyć harcerkom temat naszego obozu oraz naszą patronkę, Teresę Grodzinską która wpadła do nas z wizytą aby opowiedzieć trochę o sobie i zatrudnić harcerki do wojennej ekipy sanitarnej.

Całym obozem poszłyśmy także na wędrówkę do pobliskiego miasteczka o nazwie „Olney”. Harcerki musiały się zmierzyć z polnymi drogami, lasem, trawą ponad głowę i innymi przeszkodami; wyglądało na to że poddadzą się w połowie drogi ale po krótkiej przerwie były znów gotowe ruszyć w drogę. W miasteczku miały czas aby trochę pozwiedzać oraz coś zjeść, był tam także mały zabytkowy sklepik ze słodyczami który w ten dzień chyba miał rekordową liczbę klientów!

Nasza druga wycieczka odbyła się z połową zlotu i wybrałyśmy się pierw nad wodę aby rozerwać się przy sportach wodnych takich jak żeglarstwo, czy budowanie tratw a potem zajechałyśmy do Bletchley Park na popołudniową lekcję historii. Cały dzień był bardzo udany gdyż chyba komenda bawiła się równie dobrze jak harcerki.
Wszystkie dziewczyny dobrze się bawiły, czy to na harcfescie, zajęciach czy na różnych konkursach jakie się odbyły podczas zlotu. Nawet biegi na stopnie zostały zdane przez wszystkie nasze uczestniczki więc pomimo dobrej zabawy, harcerki wykazały się także wiedzą i umiejętnościami.

Jeśli chodzi o poziom naszego obozu w tym roku to mamy powody do ogromnej dumy gdyż wygrałyśmy aż trzy chorągiewki konkurencyjnych. Jedna za pionierkę, drugą za konkurs dwóch ogni a trzecią za konkurs pokazów. Harcerki również wykazały się przy olimpiadzie zlotowej oraz przy konkursie śpiewu i zachowały dobrego ducha nie patrząc na wyniki poszczególnych konkurencji.

Jako oboźną tego wspaniałego obozu pragnę tylko podziękować każdej harcerce, członkini komendy oraz w szczególności mojej prze wspaniałej komendantce ponieważ bez waszego udziału oraz chociażby tego wstawania na pobudkę co rano to ten obóz nie byłby taki sam. Wiele się podczas niego nauczyłam ale chyba najważniejszą rzeczą było to że harcerstwo to jednak jedna wielka rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna i że jak przyjdzie co do czego to mogę na was zawsze polegać.

Sam. Asia Dombek
Oboźna Obozu „Róża Wiatrów”
Hufiec Pomorze

Informacja

This entry was posted on 8 października, 2015 by in Uncategorized.

Archiwum