Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Święto Hufca – 2016

Tradycyjnie, Swietem Hufca w niedziele 18tego wrzesnia rozpoczelismy rok harcerski.

img_3253

Skrzaty, zuchy, harcerki i harcerze wczesnym rankiem zebrali sie na wyjazd do Amersham gdzie w tym roku odbyly sie obchody swieta. Tam spotkalismy naszych przyjaciol z calej poludniowo zachodniej Angliii, z Hufcow Pomorze i Szczecin. Dzien zaczal sie uroczysta Msza Sw a pozniej raport, w czasie ktorego nasi najmlodsi i najstarsi mogli sie zaprezentowac naszym gosciom, ktorzy przybyli specjalnie na ta okazje. Byl to Druch Robert Rozpedzichowski, Przewodniczacy Harcerstwa Polskiego poza granicami kraju i Druchna Marys Bninska, Komendantka Choragwi Wielka Brytania.

Pozniej zostala nam tylko zabawa, kominek i przepyszny podwieczorek przygotowany przez kolo KPH w Amersham. Byla to okazja aby sie znow zobaczyc po koloniach i obozach, przypomniec sobie przygody wakacyjne i zawrzec nowe znajomosci i przyjaznie.

Dzien byl dlugi ale bardzo udany. Wszyscy mieli tyle energii ze nawet w drodze powrotnej autobus byl wesoly i glosny; oprocz intruktorek ktore mimo halasu zasnely ze zmeczenia….!

Zyczymy wszystkim wspanialego nowego roku harcerskiego.

Serduszko czule! Czuwaj! Czuj!

Informacja

This entry was posted on 25 września, 2016 by in Uncategorized.

Archiwum