Harcerstwo w Bristolu

Witryna Hufców „Pomorze" i „Szczecin"

Kim Jesteśmy

Co Robimy – Kim Jesteśmy – Kalendarz – Kontakt/Zgłoszenie

4DH to Czwarta Drużyna Harcerska hufca harcerzy „Szczecin” w Chorągwi Wielka Brytania. Jednostki pod władzą Hufca Szczecin obejmują cały region południowo-zachodniej Anglii aż po Londyn. Znajdują się one w następujących miastach:w Amersham, Bristolu, High Wycombe, Reading, Slough i Swindon.

Drużynę tworzą: Harcerze (11+), Wędrownicy (15+) i Komenda.

p.o. Drużynowy

Druh Michał Grabowiecki, Ćwik

Przyjechałem do Bristolu 2008 roku lecz dopiero zacząłem moja przygodę z harcerstwem w roku 2011. Zapewne odziedziczyłem moja pasje do harcerstwa od mojego Ojca. Pamiętam jak jeszcze mieszkałem w Polsce kilka razy jak byłem bardzo młody mój tata zabrał mnie ze sobą na Prawdziwy obóz harcerski. Uwielbiam Harcerstwo i zachęcam do niego wszystkich.

Na dzień dzisiejszy chodzę do szkoły i ucze się do egzaminów.

Zastępca Drużynowego

Druh Paweł Małkowski-Żaba, H.O.

Moi dziadkowie przyjechali to tego kraju po drugiej wojnie światowej. Natomiast moi rodzice spotkali się jako młodzi ludzie w polskiej społeczności w Manchesterze. Moje całe dzieciństwo i lata dojrzewania spędziłem wspólnie z Druhem Robertem na zbiórkach i obozach harcerskich. Kolonie  dla zuchów, a potem obozy dla harcerze, zawsze stanowiły najlepszą część moich wakacji.

Na co co dzień jestem muzykiem, a w 2013 roku rozpocznę studia magisterskie na uniwersytecie.

Przyboczni

Druh Mateusz Kalinka, Ćwik

Urodziłem się w Polsce, w województwie Mazowieckim. W wieku 11 lat przyjechałem do Anglii, lecz w tym okresie jeszcze nie było harcerstwa w Bristolu. Do Harcerstwa wstąpiłem w wieku 16 lat do 4DH Żubry. Wtedy też poznałem naszego drużynowego. Robert Chomnicki pokazał mi jak fajnie jest być harcerzem. Obecnie moja funkcja w drużynie to przyboczny. Bardzo się cieszę, ponieważ nasza drużyna się powiększa i teraz ja też mogę uczyć nowych, młodych harcerzy.

Na co dzień uczęszczam do City of Bristol Colleague, by zrobić Construction Engineering jako Electrik.

Druh Tymek Kellett, Ćwik

Urodziłem się w Bristolu ale zawsze czułem blisko moje polskie korzenie. Dlaczego? Jednym z najważniejszych powodów tego było, i jest, harcerstwo.  Kiedy druhowie Robert i Paweł pojechali na studiach, to byłem jedynym aktywnym harcerzem w Bristolu. Zatem nie ma dla mnie wspanialszej rzeczy, jak praca jako przyboczny w 4DH.

Na co dzień chodzę do szkoły i będę przygotowywać się do matury.

Szczepowy

Druh Robert Chomnicki, Przewodnik

Urodziłem się w Polsce w Rudzie Śląskiej, a do Bristolu przyjechałem kiedy miałem 2 lata. Wstąpiłem do gromady Świstaków jako zuch w wieku 7 lat, wodzem zuchów był  wtedy Druh Stefek Żaba. W 2001 roku pojechałem na swój pierwszy obóz jako harcerz. 10 lat później (2011 rok) zostałem  mianowany drużynowym w Bristolu, z czego jestem bardzo dumny i przynosi mi to niemałą satysfakcję.

Na co dzień pracuję w szkole średniej  jako ‚Learning Support Assistant’ czyli jako nauczyciel wspomagający.

Archiwum